SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilir pamuk hareketinin öncülüğünü yapıyoruz.
DÜNYA
Sürdürülebilir bir dünya bilinciyle; tüm yaşam formlarını koruma ve besleme sorumluluğuyla; yaşadığımız dünyayı ve çevreyi iyileştirip olumlu etki yaratma prensibiyle çalışıyoruz. Daha fazla
ÜRÜN
Sürdürülebilir pamuğu “yeni standart” haline getirmek için bağlılıkla mücadele ediyoruz; cesur yeni bir dünya için dönüşümün öncülüğünü yapıyoruz. Daha fazla
İNSAN
Başta yerel olmak üzere tüm topluluk ve grupları kapsayan bir çalışma prensibiyle, insani değerleri desteklemeye, güç vermeye, kucaklamaya inanıyoruz. Daha fazla

Yeni Moda Sürdürülebilir Pamukla, Cesur Yeni Dünya

Cesur yeni bir dünyanın mümkün olduğunu biliyoruz. Biz, bunun için varız. “İyiyi, gerçeği, değerli olanı” sürdürülebilir kılmak için… Tüketilen kaynakları iyileştirip onarmaya katkı sağlamak için… Tüketimi bilince, değerini yitireni yeniden değere dönüştürmek için..

Çalık Cotton tohumdan ürüne, sürekli gelişen tedarik zinciriyle, dünyanın lider sürdürülebilir pamuk tedarikçilerinden olmayı hedefliyor. Sürdürülebilir pamuğun, moda dünyasının yeni standardına dönüştürülmesinin öncülüğünü yapıyor. Çalık Cotton, “dönüşüme” öncülük ediyor. İlham veriyor, kucaklıyor, besliyor, yeniliği tasarlıyor. Yeni moda sürdürülebilir pamukla, cesur yeni bir dünya kuruyor. Bağlılığımız, tutkumuz, sevgimiz; geleceğe dair düşlerimiz daima sürdürülebilir bir dünya için..

Çalık Cotton

Daha fazla

İŞLERİMİZ

Sürdürülebilir pamuk üretimi ve tedarikinde en yüksek standardın,
“standart” haline gelmesi için çalışıyoruz.
PAMUK
Çalık Cotton olarak, sürdürülebilir pamuğun, moda dünyasının yeni standardına dönüştürülmesine öncülük ediyoruz.
Daha Fazla
DEPOLAMA
Tohumdan ürüne her aşamada en yüksek kalite hedefi ve prensibiyle çalışıyoruz.
Daha Fazla
LOJİSTİK
Tohumdan ürüne, en yüksek kalite sonuca odaklı altyapımız ve çalışma prensibimizle, dünya çapında tüm büyük tüketim pazarlarına hizmet veriyoruz.
Daha Fazla
TÜRKİYE’NİN LİDER PAMUK ÜRETİCİSİ VE TEDARİKÇİSİ ÇALIK COTTON, BCI “BETTER COTTON INITIATIVE” ÜYESİDİR.

HABERLER

BCI Çiftçileri, Verim ve Karları Artırırken Su ve Pestisit Kullanımında Bir Düşüş Elde Ediyor
BCI Cotton tarafından açıklanan bilgilere göre; 2017-18 pamuk sezonunda *, Better Cotton Initiative (BCI) ve yerinde ortakları, 21 ülkede iki milyondan fazla pamuk çiftçisine daha sürdürülebilir tarım uygulamaları konusunda eğitim verdi.
Hangi Küresel Markalar Sürdürülebilir Pamuk Kullanımında Lider?
Perakende ve tekstil markaları, Better Cotton’u hammadde tedarik stratejilerine entegre ederek ve dünya çapında daha sürdürülebilir uygulamalar için talebi artırarak daha sürdürülebilir pamuk üretimi için yol açıyor.
Dokuz Sürdürülebilirlik Girişimi, Yüksek Toksik Böcek İlaçlarıyla Mücadele için İşbirliği Yapıyor
BCI, dokuz sürdürülebilirlik girişimi ve standardı içeren bir koalisyon ile özellikle tarımda oldukça toksik böcek ilaçlarının kullanımını azaltmak için tasarlanmış yeni bir “Pestisitler ve Alternatifler” uygulamasının başladığını bildirdi.
Çalık Cotton Olarak Sürdürülebilir Pamuğun Geleceğini Keşfettik: Better Cotton-Türkiye Saha Gezisi Özeti
Çalık Cotton olarak, gurur sponsorlarından biri olduğumuz Better Cotton-Türkiye Saha Gezisi'nin bu yıl ikinci kez düzenlenmesinden büyük memnuniyet duyduk. Bu heyecan verici üç günlük etkinlik, global ve yerel tekstil markalarını bir araya getirerek sürdürülebilir pamuk üretiminin geleceğini birlikte keşfetme fırsatı sundu.