Yeni Moda Sürdürülebilir Pamukla, Cesur Yeni Dünya

Bugünün her an, hızla değişen dünyasında, bir şeyleri sürdürebilmek ne demek?

Modern dünya bizi hızlı olmaya, hep koşmaya, çok tüketmeye; daha fazlasını istemeye itiyor. Hayatın her alanında yaşanan, hiç bitmeyen arayış kitleleri huzursuzluğa sürüklüyor. Bugünün hızlı dünyasında mutluluk ve memnuniyet arayışı yalnızca endişe yaratıyor. Mutluluk, huzur, memnuniyet sürdürülebilir olmaktan çıkıyor.

Oysa sürdürülebilir olan ne varsa bilinçle, farkındalıkla; dinginlikle ilerliyor. Sürdürülebilir olan ne varsa yaşamı onarıyor, iyileştiriyor, canlandırıyor, kucaklıyor. Sürdürülebilir bir dünya nefes alıyor, hissediyor, fark ediyor, umursuyor... Sahip olduklarımızı değersizleştirmek yerine, değerlerimize sahip çıkıyor. Sürdürülebilir bir dünya, mutluluğu, huzuru, bolluğu, iyiliği, gelişimi kalıcı ve gerçek kılıyor.

Bugün modern dünya, kalbini, ruhunu, gerçeğini arıyor… Endüstriler, bilinçli tüketim sorumluluğuyla var olmaya, sürdürülebilir bir dünya için duyarlılıkla dönüşmeye başlıyor.

Bugünün her an, hızla değişen dünyasında, bir şeyleri sürdürebilmek için değişime, dönüşüme inanmak gerekiyor. Değişimin öncülüğünü yapan güçlü kalplere yer açmak gerekiyor.

"Bilinçsiz değil, “bilinçli” tüketime; 
Endişe değil “ilham” vermeye; 
Yok değil, “var” etmeye; 
Bağımlılık değil “bağlılık” yaratmaya;
Geçici değil “kalıcı” olmaya; 
Farkına varmamaya değil, “fark yaratmaya”; İştah kabartmaya değil, huzura, minnete, mutluluğa; 
Onarmaya, kucaklamaya, beslemeye, büyütmeye, iyileştirmeye…"
…inanıyoruz.
Cesur yeni bir dünyanın mümkün olduğunu biliyoruz.

Biz, bunun için varız. “İyiyi, gerçeği, değerli olanı” sürdürülebilir kılmak için… Tüketilen kaynakları iyileştirip onarmaya katkı sağlamak için… Tüketimi bilince, değerini yitireni yeniden değere dönüştürmek için…

Çalık Cotton tohumdan ürüne, sürekli gelişen tedarik zinciriyle, dünyanın lider sürdürülebilir pamuk tedarikçilerinden olmayı hedefliyor. Sürdürülebilir pamuğun, moda dünyasının yeni standardına dönüştürülmesinin öncülüğünü yapıyor. Çalık Cotton, “dönüşüme” öncülük ediyor. İlham veriyor, kucaklıyor, besliyor, yeniliği tasarlıyor. Yeni moda sürdürülebilir pamukla, cesur yeni bir dünya kuruyor. Bağlılığımız, tutkumuz, sevgimiz; geleceğe dair düşlerimiz daima sürdürülebilir bir dünya için…

Çalık Cotton