HABERLER

BCI Çiftçileri, Verim ve Karları Artırırken Su ve Pestisit Kullanımında Bir Düşüş Elde Ediyor
BCI Cotton tarafından açıklanan bilgilere göre; 2017-18 pamuk sezonunda *, Better Cotton Initiative (BCI) ve yerinde ortakları, 21 ülkede iki milyondan fazla pamuk çiftçisine daha sürdürülebilir tarım uygulamaları konusunda eğitim verdi.
Hangi Küresel Markalar Sürdürülebilir Pamuk Kullanımında Lider?
Perakende ve tekstil markaları, Better Cotton’u hammadde tedarik stratejilerine entegre ederek ve dünya çapında daha sürdürülebilir uygulamalar için talebi artırarak daha sürdürülebilir pamuk üretimi için yol açıyor.
Dokuz Sürdürülebilirlik Girişimi, Yüksek Toksik Böcek İlaçlarıyla Mücadele için İşbirliği Yapıyor
BCI, dokuz sürdürülebilirlik girişimi ve standardı içeren bir koalisyon ile özellikle tarımda oldukça toksik böcek ilaçlarının kullanımını azaltmak için tasarlanmış yeni bir “Pestisitler ve Alternatifler” uygulamasının başladığını bildirdi.
Çalık Cotton Olarak Sürdürülebilir Pamuğun Geleceğini Keşfettik: Better Cotton-Türkiye Saha Gezisi Özeti
Çalık Cotton olarak, gurur sponsorlarından biri olduğumuz Better Cotton-Türkiye Saha Gezisi'nin bu yıl ikinci kez düzenlenmesinden büyük memnuniyet duyduk. Bu heyecan verici üç günlük etkinlik, global ve yerel tekstil markalarını bir araya getirerek sürdürülebilir pamuk üretiminin geleceğini birlikte keşfetme fırsatı sundu.